Galakoncert 2013 Dívaj sa Jánošík Cena riaditeľa ZUŠ Rajec za najsympatickejší prejav Kytica piesní mamám Spevácka súťaž vo Vrútkach Koncert ľudovej hudby a tanca Koncert učiteľov ZUŠ Ľ. Fullu ZUŠ Ľudovíta Fullu na regionálnej klavírnej súťaži v Námestove Tri dvojice a tri prvé miesta v zlatom pásme Ružomberská klasická gitara 2013 Medzinárodné úspechy Moniky Buknovej Divadelný súbor Fireball opäť víťazom

Medzinárodné úspechy Moniky Buknovej

   Monika Buknová, žiačka literárno-dramatického odboru na Základnej umeleckej škole Ľudovíta Fullu,     ktorá pracuje pod vedením Anny Mišurovej ,je všestranne  talentovaná a úspešne sa  zapája do činoherných, recitačných a literárnych súťaží. Jej úspechy zažiarili aj  tento mesiac,  pri prevzatí dvoch  cenných medzinárodných   diplomov.

     Prvý  získala na medzinárodnej recitačnej súťaži Prednášam, teda som.... 2013 , ktorá sa konala v sobotu 13.4.2013 v Kremnici. Každý rok sa tu stretávajú recitátori zo ZUŠ  z celého Slovenska , Čiech, Ukrajiny, Maďarska a Poľska  aby sa svojimi prednesmi prezentovali na veľmi vysokej úrovni. 
Od skorého rána až do večera sa súťažilo v prednese prózy, vnútorných monológov a experimentálnych prednesov. Dievčatá  zo ZUŠ Ľudovíta Fullu, ktoré sa tejto súťaže  zúčastnili - Monika Buknová a Paulína Dittrychová mali možnosť  počuť  mnoho  skvelých výkonov, spoznať nových  recitátorov a zúčastniť sa rozborového semináru, ktorý posúva každého recitátora. Monika bola za   prednes prózy v  IV. kategórii – stredné školy , ocenená  Bronzovým pásmom.

     Krátko nato dostala pozvanie   na vyhodnotenie výsledkov 14. ročníka medzinárodnej literárnej súťaže sci-fi  Keď si vymýšľam...  a krst zborníka ,ktorý sa konal v priestoroch Gymnázia J. B. Magina vo Vrbovom.

     „Súťaž ponúka žiakom možnosť „pustiť svoju fantáziu na prechádzku“, ukázať svoje vízie budúcnosti. V súčasnosti, keď sa vďaka pokroku vedy a techniky realizujú neraz aj najfantastickejšie ľudské predstavy je to dôležitá a zároveň pútavá forma výchovy. V tomto ročníku sme mali možnosť čítať práce od vyše 120 mladých autorov , mnohé hovorili o konci sveta, no niektoré sa nevyhli ani známym témam ako upíry a vlkolaci. Tie ktoré sme ocenili boli jedinečné, kvalitne spracované, prinášali nám nový pohľad na budúcnosť, “ vyjadrila sa pri odovzdávaní cien odborná porota.

      V silnej medzinárodnej konkurencii si skvelé 1. miesto odniesla práve Monika za svoju poviedku s názvom Nechcená...

     „Najprv som tomu nemohla uveriť, je to môj najväčší úspech, aký som v písaní poviedok dosiahla. Som nesmierne šťastná, že moja poviedka dokázala zaujať porotu a dúfam, že aj čitateľom zborníka prinesie iný pohľad nielen na budúcnosť, ale možno aj na dnešok,“  povedala Monika. Jej  úspechom srdečne blahoželáme.

(Anna Mišurová)